top of page

HAKKIMIZDA

Minertolia ailesi olarak kurulduğu tarihten bugüne kadar 5 ülkede(Avustralya, Avusturya, Şili,Sudan, Türkiye) , 19 firmayla, yenilikçi ekbimizle onlarca projede bulunduk.


Firmamız, Türkiye genelindeki yatırımcı firmalara, Enerji, Madencilik, Mühendislik, Ön Fizibilite,Proje, Tesis ve Danışmanlık hizmeti vermek üzere 2012 yılında kuruldu. Kuruluşumuzdan günümüze kadar, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kadromuz ile maden kanun ve yönetmelikler kapsamında yurt içi ve yurt dışında, ENERJİ, MADENCİLİK, MÜHENDİSLİK, ÖN FİZİBİLİTE, PROJE, TESİS, alanlarındaki gerekli tüm işleri yapmayı, oluşabilecek sorunlarda çözüm ortağı olmayı ilke edindik. Madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmalar, müşteri portföyümüzün çoğunluğunu oluşturmakla beraber değişik sektörlerden firmalara da hizmet vermekteyiz.


Son yıllarda madenciliğin ülkemizdeki ve dünyamızdaki önemi hızla artmaktadır. Yerli ve yabancı firmalar diğer sektörlerden madencilik sektörüne geçiş yapmaktadır. Madenciliğe bağlı mamul ürün ve ham cevher ihracatımız her yıl katlanarak artmaktadır.
Madenlerin rezervinin tespit edilmesiyle başlayan süreç, arama ruhsatı alınması, işletme ruhsatına geçilmesi, ilgili kurumlardan izinlerin alınarak faaliyetlere başlanması ile devam etmekte ve üretilen madenin satışı ile nihayete ermektedir. 


Madencilik faaliyetleri öncesinde ve sonrasında kurumlardan izinlerin alınması, belgelerin eksiksiz olması, muhatap olunan bütün kurumlar ve sosyal çevre ile uyumlu ve koordinasyonlu bir şekilde çalışılması gerekmektedir.
Mevzuata aykırı yapılan faaliyetlerde idari para cezaları, faaliyet durdurma, ruhsat iptaline kadar giden süreçler ve diğer yaptırımlar ile karşı karşıya kalmamak için bütün evrakların tam olmasına, ilgili mevzuatta yer alan hususlara dikkat edilmelidir. Firmamızın ortağı olduğu Çinko-Mint. ŞTİ. kurularak Türkiye ve Dünya’da ilk defa Çinko-Oksit üretimi konusunda pilot tesis kurma aşamasındadır.

bottom of page